Płyty winylowe - nośnik, który (na szczęście) znów powrócił do łask
Dla niektórych płyty winylowe wiążą się ze wspomnieniem dzieciństwa czy młodości, dla młodszych użytkowników to zupełnie nowy rozdział przygody z muzyką. Jednak niezależnie od tego, czy do winyli wracasz z sentymentu czy z ciekawości, zajrzyj do nas i zobacz, o co możesz powiększyć swoją kolekcję.
2019-01-17, 11:32

Płyty winylowe

Płyty gramofonowe, lub jak je nazywano w uproszczeniu od związków, z których były wykonane, czyli ebonitu, szelaku lub poli(chlorku winylu) - płyty winylowe były wykonywane w różnych kolorach, najczęściej jednak był to kolor czarny, stąd też inna ich nazwa, czyli czarna płyta. Ich fala popularności trwała długo, bo od końca XIX wieku, kiedy to w 1877 Thomas Edison stworzył sprawny i działający fonograf. Od tego czasu przez kolejne stulecie płyty winylowe umilały życie fanom muzyki. Niestety wraz z nadejściem ery cyfrowej, płyty winylowe musiały ustąpić miejsca nośnikom CD, a później całkowicie wirtualnej muzyce w postaci nagrań w popularnym formacie MP3.

płyty winylowe

Powrót płyty winylowej

Podobnie jak ze wszystkimi rzeczami, które niegdyś były dobre, ale zostały wyparte przez współczesny świat, tak też płyty winylowe, zaliczane skądinąd do dobrego oldschoolu, powróciły do łask. Coraz więcej osób ponownie sięga po płyty winylowe i powiększa swoją kolekcję o kolejne egzemplarze. Zresztą sięgają po nią nie tylko ci, którzy niegdyś byli jej fanami, ale także nowi użytkownicy - to z ciekawości, to z przekonania, że muzyka odtwarzana z tego nośnika naprawdę ma inną jakość.

KONTAKT / AUTOR
Trzaski
Trzaski
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy